loading...
خلاصه کتاب وسعت یا عمق

خلاصه کتاب وسعت یا عمق

با مطالعه این کتاب 50 امتیاز به دست آورید
با ارسال نظر در پایین این کتاب 5 امتیاز به دست آورید

درباره کتاب

خلاصه کتاب اثر مرکب از دارن هاردی (ترجمه کتاب Compound Effect) یکی‌از بهترین کتاب های حوزه موفقیت هست و درباره‌ی سلسله‌ای از اقدامات به‌ظاهر کوچیک و بی‌اهمیت صحبت می‌کنه که تاثیرات شگفت‌انگیزی توی زندگی می‌ذارن.

دارن هاردی می‌گه که مجموعه‌ی انتخاب‌های روزانه‌ی ما درکنار هم‌دیگه تغییرات بزرگی رو ایجاد می‌کنن. به چنین پدیده‌ای اثر مرکب گفته میشه.

جالبه بدونی که اثر مرکب صرفا به زندگی و موفقیت خلاصه نمیشه و نمود بارز این مفهوم رو میشه توی علم اقتصاد هم دید.

فرض کن یه سپرده‌ای رو داخل بانک گذاشتی و هرروز مبلغ کمی به سپرده‌ت اضافه میشه. به‌طور روزانه، سودی که بانک به حسابت واریز می‌کنه، مبلغ دندون‌گیری نیست، اما در طولانی‌مدت این سود باعث میشه تا سپرده‌ی اصلی خودت هم بیشتر بشه و درنتیجه مقدار سودی که بهت تعلق می‌گیره، بیشتر و بیشتر بشه.

دارن هاردی با الهام‌گرفتن از چنین مسئله‌ای از خواننده‌های خلاصه کتاب اثر مرکب می‌خواد تا دنبال قدم‌های بزرگ نباشن و صرفا هرروز یه قدم کوچیک به‌سمت اهدافشون بردارن.

نویسنده میگه که قدم‌های بزرگ، بااینکه در نگاه اول جذابیت دارن، اما خیلی زود آدم رو خسته می‌کنن و باعث میشن تا از ادامه‌ی راه منصرف بشیم؛ اما قدم‌های کوچیک به‌دلیل اینکه تغییر ملموسی رو ایجاد نمی‌کنن و ازطرفی انرژی کمی رو از ما می‌گیرن، مهم‌ترین چیز برای تداوم‌داشتن و ثابت‌قدم‌بودن در مسیرِ رسیدن به خواسته‌ها و اهداف هست.

فرض کن می‌خوای وزنت رو کم کنی. یه راه اینه که چنان رژیم سفت‌و‌سختی رو بگیری که مدام عین قحطی‌زده‌ها چشمت به غذا باشه و آخر از سرِ گرسنگی مفرط، دوباره به رویه‌ی قبلی زندگیت برگردی؛ با‌این‌حال راه دیگه اینه که هرروز یه قاشق کمتر بخوری. این‌طوری انتهای ماه به‌خودت میای و می‌بینی که ۳۰قاشق کمتر می‌خوری و ازطرفی هیچ فشاری رو حس نکردی.

خلاصه کتاب اثر مرکب برای افرادی مناسب هست که دنبال سبک زندگی و نگرش جدیدی برای رسیدن به خواسته‌هاشون هستن.

 

در چه صورتی از این کتاب لذت می‌بری؟- اگه می‌خوای زندگیت رو بهبود بدی و عادت‌های خوبی ایجاد کنی
- اگه دنبال نتایج بزرگ و ماندگار هستی
- اگه تلاش‌های قبلیت فقط تو رو به ناکجاآبادها برده

 

 

نظرات خوانندگان

امتیاز کتاب: 0.00 امتیاز

ثبت نظر