;
loading...
خلاصه کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم
تنظیمات

مقدمه

 

کتاب "دگرگونی زندگی با جادوی نظم" درسال 2011 به قلم ماری کندو به چاپ رسیده و بیش از سه میلیون نسخه از آن در سرتاسر جهان به فروش رسیده است. این کتاب به شما کمک می کند تا موارد و وسایل غیرضروری را دور بیاندازید، وسایل خود را سازماندهی کنید و از باقی مانده وسایل خود به طرز صحیحی نگهداری کنید. کسانی که از شیوه ژاپنی سازماندهی پیروی کنند، می توانند شاهد معجزه مرتب کردن و تغییر زندگی خود باشند.

 

مهم ترین گام در تمیز کردن، دور انداختن وسایل اضافه است و همیشه باید در ابتدا انجام شود. قانون این است که شما، تک تک وسایل را بردارید و از خودتان بپرسید: " آیا نگهداری از این وسیله شما را خوشحال می کند یا اینکه شادی و لذت خاصی را برای زندگی شما به همراه می آورد یا خیر". اگر واقعا وسیله ای باعث خوشحالی و مسرت شما می شود و یادآور چیزهایی لذت بخش است، پس باید از آن نگهداری کنید و اگر نه که باید دور انداخته شود. به همین سادگی! 

 

بعد از این مرحله هم باید به وسایل باقی مانده سر و سامانی بدهید و جاهای مناسبی را برای نگهداری از آنها پیدا کنید. در واقع، جای مناسب برای نگهداری، به نوع و کاربرد آن وسیله در خانه شما بستگی دارد. البته، کندو توصیه نمی کند که از وسایل نظم دهنده خاصی استفاده کنید، بلکه می توان به شیوه ای ساده، وسایل خود را در کشوها و قفسه ها بچینید.

 

در طول خواندن کتاب "دگرگونی زندگی با جادوی نظم" یاد می گیرید که از خانه و وسایلی که در آن وجود دارد، تشکر کنید و درست مانند سایر افراد با آنها هم با احترام برخورد کنید. وقتی خانه خود را به این شیوه مرتب کنید، مانند بسیاری از افراد متوجه تغییرات مهمی در زندگی خود می شوید و این همان جادوی نظم و مرتب کردن است. با پیروی از شیوه های مطرح شده دراین کتاب دیگر هیچوقت خانه شما به هم ریخته و آشفته نیست و همیشه از نظم خاصی که در فضای آن جریان دارد، لذت خواهید برد!

 

کتاب دگرگونی رندگی با جادوی نظم را چه کسانی باید بخوانند؟

. هر کسی که از تمیز کردن خانه خود وحشت دارد!

. هر کسی که علاقمند است تا بداند که چگونه محیط پیرامون بر روی کیفیت زندگی تاثیر می گذارد.

. هر کسی که به دنبال نکات مفیدی برای نظم و ترتیب بخشیدن به خانه خود است.  

 

با خواندن کتاب "دگرگونی زندگی با جادوی نظم" چه چیزهای یاد می گیریم؟

شما یاد می گیرید که:

. مرتب کردن به خودی خود، یک فرآیند یادگیری به شمار می آید

. بهترین شیوه نگهداری از وسایل چیست

. چرا تمیز کردن درست مثل مدیتیشن اسست  

. اینکه چگونه مظم و مرتب بودن می تواند زندگی شما را تغییر دهد

. با تکنیک های سازماندهی و مرتب کردن فضای پیرامون خود آشنا می شوید  

. اینکه به شیوه ای صحیح و البته سریع، اتاقتان را مرتب کنید

. چرا باید فقط یک بار در طور عمرتان، خانه خود را مرتب کنید

. آرامش، تمرکز و لذت بیشتری را به سوی زندگی خود جذب کنید.

 

درباره نویسنده

ماری کندو (1985) نویسنده و مشاور نظم به شیوه ژاپنی است. او در برنامه تلویزیونی معروف "تمیز کردن با ماری کندو" هم حضور داشته است. در کتاب "دگرگونی زندگی با جادوی نظم"، کندو، نحوه تمیز کردن خانه را به همراه دیدگاه های خاص خود به اشتراک می گذارد. کندو از زندگی شخصی خودش هم در این کتاب سخن می گوید؛ اینکه چه چیزی در زندگی او باعث شد تا شیوه تمیز کردن خود را توسعه ببخشد و آن را اصلاح کند. در این کتاب، از این شیوه تحت عنوان "شیوه کنماری" یا KonMari یاد می شود. شیوه کنماری به افراد زیادی کمک کرده است تا خانه ای تمیزتر و در نتیجه، زندگی شادتری داشته باشند.