loading...
خلاصه کتاب در کمین گل سرخ

خلاصه کتاب در کمین گل سرخ

با مطالعه این کتاب 50 امتیاز به دست آورید
با ارسال نظر در پایین این کتاب 5 امتیاز به دست آورید

درباره کتاب

خلاصه کتاب پاداش اثر دن آریلی درباره‌ی سازوکار پیچیده‌ی انگیزه در وجود انسان صحبت می‌کنه و بهت نشون میده که انگیزه چیزی فراتر از دستیابی به موفقیت‌های مالی هست. نویسنده معتقده که اگرچه انگیزه‌های مالی، محرک‌های قوی‌ای هستن، اما در طولانی‌مدت، برای اینکه بتونیم توی مسیر ثابت‌قدم بمونیم، باید سراغ کارهایی بریم که به ما معنا میدن.

با‌این‌حال، خیلی‌از ما در پیداکردنِ انگیزه مشکل داریم و معمولا دچار دوراهی‌های متعددی در زندگی می‌شیم. این کتاب بهت کمک می‌کنه تا با درک ساختار انگیزه، در این دوراهی‌ها تصمیمات بهتری رو بگیری.

کتاب پاداش اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. کتاب میگه که برخلاف تصور، باانگیزه‌موندن اونقدر که رسانه‌های زرد تبلیغش می‌کنن، ساده و سرراست نیست و متاسفانه اتفاقاتی مثل پیشرفت‌های مالی یا ارتقای شغلی هم نمی‌تونه در طولانی‌مدت ما رو با انگیزه نگه داره.

به‌طور کلی، خلاصه کتاب پاداش ۳ درس کلیدی داره:

- تا زمانی که عاشق کارِت هستی، جوانب اهمیتی نداره
- ازطریق تلاش بیشتر می‌تونیم معنای بیشتری رو به کارمون تزریق کنیم
- انگیزه‌های بیرونی مثل پول یا شهرت نمی‌تونه در بلندمدت برای ما انگیزه بسازه

زیگ زیگلار،‌ نویسنده‌ی مطرح آمریکایی درباره‌ی انگیزه جمله‌ی معروفی داره: «اگه انگیزه‌ت ماندگار نباشه، پس اصلا بود و نبودش فرقی نداره.»

اگه دوست داری این کتاب رو بخونی، اما فرصت کافی نداری، خبر خوب اینه که چکیدا صفر تا صد این کتاب رو برات خلاصه کرده و همین الان می‌تونی ازطریق سایت و اپلیکیشن چکیدا خلاصه کتاب پاداش رو به‌طور کامل بخونی یا بشنوی.

 

در چه صورتی از این کتاب لذت می‌بری؟- اگه در پیداکردن انگیزه مشکل داری
- اگه سریع انگیزه‌ت رو از دست میدی
- اگه به کتاب‌های دن آریلی علاقه‌مند هستی

 

 

منتخب موفقیت
مشاهده همه
نظرات خوانندگان

امتیاز کتاب: 0.00 امتیاز

ثبت نظر