چند رسانه‌ای


 

پوستر

ویژه کتاب‌فروشی‌ها


دانلود سایز اصلی

اندازه: 50 * 70


دانلود سایز اصلی

اندازه: مترو


دانلود سایز اصلی

 

ویدئو


 

صوتی

پادکست صوتی شیرازه برای کتاب دختر شینا


 

بسمه تعالی

ایده‌های کاربردی و عملیاتی برای تبلیغ کتاب «دختر شینا» در مساجد و هیأت‌ها
سلام
گاهی اوقات معرفی موثر یک محصول فرهنگی در جمع‌های خودمانی به ایجاد یا افزایش اشتیاق در اطرافیان برای پیدا کردن آن محصول و استفاده از آن منجر می‌شود. چه بهتر که این جمع خودمانی، هیأتی باشد که از چند نفر انگشت شمار تشکیل شده است. و یا مسجدی باشد که ده‌ها و صدها بچه مسجدی پروپا قرص به طور ثابت در آن رفت و آمد دارند.
ما بعضی از ایده‌هایی که این‌طرف‌وآن‌طرف در مساجد و هیأت‌های سراسر کشور آزموده شده و موثر بوده‌اند را این‌جا آورده‌ایم تا شما به فراخور شریط مسجد یا هیأت محلۀ خود از بعضی یا همۀ آن‌ها استفاده کنیم و به نتیجه برسیم ان شاءالله.
1- کتاب دختر شینا را بخوانیم! این اولین کار و ساده‌ترین کاری است که می‌توانیم برای آغاز ترویج این کتاب انجام دهیم. به تک‌تک دوسمان و اطرافیانمان هم خواندن این کتاب را توصیه کنیم. چه بهتر که در کنار این توصیه، یه جلد از کتاب را هم به دوستانمان قرض بدهیم. هدیه دادن کتاب بدون ترغیب، ممکن است به خوانده نشدنش کمک کند!
2- با امامِ جماعت، سخنران یا مداح مسجد یا هیأت‌مان در مورد کتاب و محتوایِ آن صحبت کنیم. حتی می‌توانیم یک جلد از کتاب را هم به او هدیه بدهیم. البته اگر فکر می‌کنیم به جای هدیه دادن، قرض دادن کتاب باعث زودتر خوانده شدن آن می‌شود، این کار را بکنیم. در صورتی که او کتاب را بخواند خودش مُبلغ آن خواهد شد. یادمان باشد در این صحبت‌ها به تحسین شفاهی رهبر انقلاب از کتاب و نویسنده و راویِ آن هم اشاره کنیم. اگر متنی از معرفی کتاب هم در اختیار او بگذاریم کارمان تکمیل می‌شود. (متن های معرفی کتاب در سایت کتاب و زندگی موجود است.)
3- با هماهنگی امام جماعت و مسئولان هیأتمان چند دقیقه از فرصت تجمع افراد استفاده کنیم و کتاب را برای حاضران معرفی کنیم. در مورد راویِ کتاب و سختی‌هایی که متحمل شده صحبت کنیم. از بازخوردهای کتاب و اظهار نظر افراد مختلف در مورد آن غافل نشویم. حتما خواندن بخش‌های جذابی از کتاب به اثرگذاری بیشتر تبلیغ کمک خواهد کرد.
4- تراکت‌های کوچک در قطع آپنج هم گزینۀ خوبی برای معرفی کتاب هستند. متن کوچکی دربارۀ کتاب نوشته و آن را تکثیر و در مسجد توزیع کنیم. یادمان نرود که شیوۀ دریافت و تامین کتاب را حتما در تراکت ذکر کنیم. تبلیغِ خوب وقتی اثرگذارتر خواهد شد که مخاطب بلافاصله بتواند با صرف کمترین وقت و هزینه، کتاب را تهیه کند. چه بهتر که آدرس سایت‌هایی که فکر می‌کنیم مخاطب می‌تواند با مراجعه به آن‌ها در مورد کتاب بیشتر بداند را نیز در نوشته‌هایمان ذکر کنیم.
5- پوسترِ معرفی مسابقه کتاب و زندگی و کتاب دختر شینا را از سایت مسابقه به نشانی www.ketabzendegi.ir دانلود کرده، پرینت بگیریم و در ورودی مسجد یا هیئت‌مان نصب کنیم.
6- تقریظ‌های رهبر انقلاب انگیزۀ خوبی برای کتاب‌خوانی ایجاد کرده‌اند. متنِ تمجیم شفاهیِ رهبر انقلاب از کتاب و راوی و نویسندۀ آن را با جست‌وجو در اینترنت پیدا کرده و در قطع کوچک برای توزیع میان نمازگزاران و در قطع بزرگ برای نصب در تابلوی اعلاناتِ مسجد یا هیئت‌مان پرینت بگیریم. همچنین می‌توانیم بریده‌هایی از کتاب را در تابلوی اعلانات مسجد یا هیأت‌مان نصب کنید.
7- از معرفیِ مسابقۀ کتاب‌وزندگی و کتاب «دختر شینا» در گروه‌های مجازی و سایبری غافل نشویم. در گروه‌های دوستانه یا اعضای مسجد یا هیأت، مسابقه و جوایز کتاب را معرفی کنیم. سایت یا وبلاگِ مسجد یا هیأت‌مان هم گزینۀ خوبی برای تبلیغ کتاب است. بنر تبلیغ مسابقه را از سایت مسابقه دریافت و در سایت مسجد یا هیأتمان قرار دهیم.
8- اگر فیس‌بوک یا اینستاگرام داریم از آن‌ها برای تبلیغ کتاب استفاده کنیم. از کتاب و شیوۀ مطالعۀ خودمان و اطرافیان عکس بگیریم و آن را در صفحات یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کنیم. از احساس خودمان بعد از خواندن کتاب بنویسیم. یادمان نرود که حتما از هشتگ‌های #دختر_شینا و #کتاب_و_زندگی استفاده کنیم. همچنین عکس را برای حساب اینستاگرامِ مسابقه به آدرس @ketabzendegi هم ارسال کنیم تا به نام خودمان در صفحۀ مسابقه منتشر شود.
9- علاوه بر رهبر انقلاب، بعضی دیگر از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی نیز در مورد این کتاب اظهار نظر کرده اند. این جملات را با جست‌وجو در اینترنت پیدا کرده و آن‌ها را روی کاغذ پرینت گرفته و در تابلوی اعلانات نصب کنید.
10- نام‌گذاریِ فعالیت‌های فرهنگی مسجد و هیئت به نام شهیم ابراهیمی و مرحوم محمدی (اردویِ شهید...، کتابخانۀ مرحوم...، تیم فوتبالِ شهید... و امثالهم) از دیگر کارهایی است که می‌تواند به تبلیغ کتاب دامن بزند. نام گذاری به نام «دختر شینا» هم کاری متفاوت است که در مورد مسمای این اسم برای افراد سوال ایجاد می‌کند.
11- طبعا هر جا نامی از شهیدی باشد، بایم پوسترِ تصاویرش هم باشد. تصاویر شهیم ابراهیمی و مرحوم محمدی و خانوادۀ ایشان را از اینترنت و سایت مسابقه بگیریم و در تابلوی اعلانات مسجد یا مرکز فرهنگی محله‌مان نصب کنیم.
12- از نصب پوسترهای معرفی کتاب در محله غافل نشویم. پوستر و برگ‌های معرفی کتاب و امثالهم را در دیوارهای محله‌مان نصب کنیم. یادمان نرود که در انتهای آن‌ها روش تهیۀ کتاب را هم حتما ذکر کنید.
13- انتشار روزانه یا هفتگی یا یک‌روزدر‌میانِ اخبار و فعالیت‌هایی که در مورد کتاب «دختر شینا» در سایر نقاط کشور در حال روی دادن است هم برای اطلاع نمازگزاران جالب است. این اخبار را از رسانه‌ها و سایت‌ها و خبرگزاری‌ها بگیریم و آن هارا در قالب خبرنامه منتشر یا در در تابلوی اعلاناتِ مسجد و هیئت‌مان نصب کنیم. برای این کار می‌توانیم صفحۀ مسابقه را در گوگل‌پلاس، فیس‌بوک و اینستاگرام دنبال کنید.
14- با مسئولان بسیج یا کانون فرهنگی مسجدمان رایزنی کنیم و یکی دو جلد از کتاب «دختر شینا» برای کتابخانۀ مسجد محله‌ یا پایگاه بسیج‌مان تهیه کنیم. این کار کتاب را در مسجد محله‌مان ماندگار می‌کند.
15- در کنار همۀ این کارها برای اثرگذاری بهتر، تعدادی کتاب را از کتابفروشی‌های شهرمان یا از طرق دیگر دریافت کنیم و به صورت حضوری به افراد بفروشیم. حتی می‌توانیم کمی سمج باشیم و در شب‌های بعد از افرادی که کتاب را به آن‌ها فروخته‌ایم، در مورد این که کتاب را خوانده‌اند یا نه سوال کنیم!
16- اگر اتفاق جدیدی در مسجد و هیأتمان افتاد که فکر می‌کنیم خوب است دیگران هم از آن مطلع باشند آن را در قسمت ارتباط با مای سایت کتاب و زندگی قرار دهیم.
 

ویدئو


 

 

صوتی

معرفی کتاب من زنده ام در برنامه رادیویی شیرازه

آگهی صوتی کتاب من زنده ام

آگهی صوتی کتاب من زنده ام